Daha Güçlü Bir Vücut İçin 7 Altın Kural

Hiçbir insan hastalanmak istemez. Aksine sağlıklı olmak ve hastalıkların kendisinden uzak durmasını ister. Ancak bazen mikroplar ve virüsler insan sağlığını tehdit eder. Onları hasta etmek için vücuda zarar verirler. Böyle durumlarda bizi bu mikroplara karşı koruyacak bir silahımız var. Güçlü bir bağışıklık sistemi bizi bütün hastalıklara karşı koruyan bir kalkandır. Peki, bağışıklık sistemini güçlü tutmak için neler yapmalıyız?

İşte 7 altın kural:

1- Ne yediğine-içtiğine çok dikkat et. Sağlıklı olmak için ilk şart, bedene zarar vermeyecek helal gıdalar yemektir. Bunun yanında midenin üçte birini yemeye, üçte birini suya, üçte birini de nefesine ayır. Çünkü az yemek gibi çok yemek de bünyeyi yorar. Peki, bunu nasıl başaracağız? Çok kolay, doyduğunu hissettiğin anda yemeği bırakabilirsin.
2- Çeşitli beslenmeye çalış. Yani her gün aynı şeyleri yemek yerine, annenin yaptığı sağlıklı kahvaltılıklardan ve yemeklerden ye. Mesela, kahvaltıdan bal, süt, yumurta ve peyniri asla eksik etme.
3- En önemli şartlardan biri de yeterli sıvı almaktır. Bunun için günde en az 1-1,5 litre su içmek gerekir. Çünkü insan vücudunun yüzde 70’e yakını sudur ve su, organların çalışabilmesi için gereken en önemli şeydir.

YAZININ DEVAMINI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın