Uzaylı Kızılderililer

Uzaylı Kızılderililerin İntikamı!

“Yıl 3067.  Dördüncü Güneş Galaksisi’nden gelen Kızılderililere ait yüzlerce uzay gemisi Amerika’yı işgal etti. Eyaletlere birkaç gün içinde yeni uzay şehirleri inşa edilecek.”

1492’de Kristof Kolomb ve beraberindeki ‘beyazlar’ Amerika’ya ayak bastığında oradaki yerlilerin, yani daha önce orayı keşfedip yerleşen Kızılderililerin nüfusu yaklaşık 30 milyondu. Oturan Boğa, Gerenimo, Kırmızı Bulu ve Çılgın At da dâhil… 1892’deki nüfus sayımının sonuçları hiç de iç açıcı değildi: 1,5 milyon yerli! Peki, ne olmuştu? Yoksa Kızılderililer ta o zamanlarda uzay teknolojisini keşfedip dünyayı terk mi etmişlerdi?

Beyaz Adam Kızılderilileri topraklarından atmış, sularını kesmiş, onları haksız yere öldürmüş, zorla göç ettirmişti. Geride kalanlara ise farklı zulümler yapılmıştı. 1763’te Kızılderililer Pensilvanya-Fork Pitt’te İngilizleri kuşatmış. Kaleye kapanan İngilizler son dualarını etmeye başlamıştı. Ama bir cin fikirli barış görüşmesi bahanesiyle Kızılderili çadırına gitmiş. Hediye olarak da bir düzine battaniye götürmüş. Oysa battaniyeler çiçek hastalarından alınmıştı… Kızılderililerin bağışıklık sistemlerine yabancı olan mikrop bombası çok geçmeden yayılmış ve Kızılderililer mecburen kuşatmayı kaldırmışlardı.

Bugünse Amerika’da 2,5 milyon Kızılderili yaşadığı düşünülmektedir. Bunların birçoğu da kimliklerini kaybetmiş yerlilerden meydana gelmekte.

Bir yanıt yazın