Gözü Kapalı Banyo

Merhaba Arkadaşlar ben Yusuf. Sizlere arkadaşım Recep’ten bahsetmek istiyorum. Ama öncesinde değinmek istediğim başka bir konu var. Sınıfımızda en ciddi olunan dersimiz, matematiktir. Çünkü dersimizin hocası; Habip Hocadır. Dersi pürdikkat dinlememiz için ciddiyeti asla elden bırakmaz. Hatta kendisinden:

“Ciddiyet bir öğrencinin süsüdür. İyi bir öğrencinin en önemli özelliği, derslerindeki ciddiyettir.”

Gibi cümleleri hemen her derste defalarca dinleriz. Arkadaşım Recep ise, Habip hocanın aksine nüktedan ve şaka yapmayı çok seven bir kişiliğe sahiptir. Recep çalışkan biri olmasına rağmen en zorlandığı ders matematiktir. Çünkü matematik dersinde diğer derslerdeki gibi hareket edemiyor. Sürekli Habip Hoca’nın “Recep Sululuğu bırak, Ciddiyet önemlidir.” vb. sözlerine muhatap oluyor.

Yaptığı sulu şakalarla sınıfın havasını değiştiren Recep’e bir şaka da biz yapalım dedik. Bu şakayı nasıl yapacağımızı ben çok iyi biliyordum. Dedemin kütüphanesinde daha önceden okuduğum, “Gözü Kapalı Banyo” şakası bu iş için biçilmiş kaftan olacaktı. Arkadaşlarıma anlattığımda ise hemen kabul edildi. Bir an önce bu şakayı Recep’e yapmaya karar verdik. Bakalım neler olarak…

Yazının devamı için dergimizi inceleyebilirsiniz…

Bir yanıt yazın